Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Po co komputer w chlewni?
2011.12.08 - 10:56

Celem produkcji trzody chlewnej - podobnie jak każdej innej - jest zysk.

 

Aby go maksymalizować (lub minimalizować straty w okresach dekoniunktury, ściśle związanych z "cyklem świńskim") trzeba kierować się pewnymi ogólnymi zasadami wspólnymi dla wszystkich form prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Między innymi należy dążyć do podejmowania właściwych decyzji w oparciu o jak najbardziej rzetelne informacje.

To właśnie informacja jest podstawą do zarządzania każdym przedsiębiorstwem w tym również gospodarstwem rolnym. To na jej podstawie podejmowane są decyzje.

 

Za pomocą jakiego narzędzia można szybko oraz w rzetelny sposób dysponować odpowiednimi danymi, dowiedzą się Państwo z artykułu autorstwa AgroSoft Poland Sp. z o.o

 

Życzymy miłej lektury !  

 
Komputer w chlewni   1.141 MB

Prezentacje z warsztatów w Zakładce Strefa Wiedzy
2011.12.07 - 10:57

W zakładce Strefa Wiedzy zamieściliśmy wygłoszone na III Sesji Warsztatów Złotych Praktyk prezentacje wszystkich prelegentów.

 

1.  „Zarządzanie tuczarnią w cyklu otwartym, jako kontynuacja rozrodu w cyklu zamkniętym.” Marek Gasiński - Specjalista ds. Rozrodu / Wytwórnia Pasz LIRA

2. „Pobranie paszy. Niedoceniany czynnik”. Piotr Lipiński Kierownik Produktu ds. Trzody Chlewnej / DE HEUS POLSKA   

3. „Nowoczesne metody utrzymania i żywienia zwierząt”– Adam Rogala Specjalista ds. sprzedaży / PPH POLNET

4. „Profilaktyka i skuteczne leczenie adenomatozy” Lek. wet. Waldemar Szczurek PKM DUDA/ SKK Farm-Vet Sp z o.o.

5. „Aktualna sytuacja oraz prognozy rynku zbóż i trzody chlewnej” Paweł Cugier Ekspert ds. Finansowania Agrobiznesu / Bank BGŻ

6. „Kierunki światowych badań w zakresie genetyki trzody chlewnej” – Stanisław Niemyjski Prezes Zarządu / PEN AR LAN POLSKA

 

Serdecznie zapraszamy do lektury po zalogowaniu się w zakładce Strefa Wiedzy!

 

Jeśli nie posiadasz dostępu do zakładki to wypełnij formularz.

 

Jeśli natomiast masz problemy z logowaniem, bądź zapomniałeś hasła - zgłoś to na adres biuro@hodowcaroku.pl.

Warsztaty Złotych Praktyk za nami...
2011.12.05 - 15:32


W miniony piątek w Pałacu w Pakosławiu odbyła się III Sesja Warsztatów Złotych Praktyk, zamykająca tegoroczne warsztaty organizowane w ramach ósmej edycji konkursu Hodowca Roku.

 

Agenda ostatniej Sesji przygotowana była w oparciu o wskazane przez hodowców tematy, stąd spotkanie to okazało się ciekawym uzupełnieniem oraz podsumowaniem całych warsztatów.

 

Zakres tematyczny szkolenia obejmował zarządzanie tuczarnią w cyklu otwartym, pobranie paszy, nowoczesne metody utrzymania i żywienia zwierząt, kierunki współczesnych badań genetycznych. Spore poruszenie oraz liczne pytania wśród hodowców wywołały prelekcje dot. kontroli kosztów, a także aktualnej sytuacji oraz prognoz rynku zbóż i trzody chlewnej przeprowadzonej przez przedstawiciela banku BGŻ.

 

Największe zainteresowania wzbudził jednak wykład lek. wet. Waldemar Szczurek o skutecznym leczeniu adenomatozy. W podsumowaniu warsztatów Grzegorz Ograbek – Dyrektor ds. Ekonomicznych i Surowcowych powiedział: „Jako duży zakład ubojowy oraz producent trzody chlewnej mamy dobry obraz problemów i perspektyw branży, i tym kierowaliśmy się w doborze tematów na pierwsze dwie sesje. Podczas ostatniego spotkania słuchaliśmy tego, co najbardziej interesuje Was. Wydaje się więc, że dotknęliśmy szeregu ważnych kwestii, które w dużym stopniu wyczerpują problematykę chowu trzody. Spotkania pokazały, że jest potrzeba rozmów i wymiany spostrzeżeń, dlatego będziemy się starali je kontynuować w następnym roku."

 

We wszystkich trzech sesjach uczestniczyło łącznie 84 hodowców.

 

Podobnie jak podczas poprzednich Sesji, Fiat Auto Poland - Patron Motoryzacyjny konkursu Hodowca Roku prezentował oraz zachęcał do odbycia jazd testowych. Tym razem był to Fiat Bravo oraz podobający się szczególnie Paniom - Alfa Romeo Giulietta.

 

Tak, jak zapowiadaliśmy ostatnim punktem piątkowego spotkania było losowanie tygodniowego pobytu dla dwóch osób w Bułgarskim kurorcie Marina Cape. W losowaniu wzięli udział ci hodowcy (uczestnicy konkursu Hodowca Roku edycji 2010), którzy byli obecni podczas każdej z trzech sesji warsztatów. Szczęśliwcem okazał się Pan Antoniak Krzysztof - pracownik fermy Państwa Banasiewiczów.

O genetyce na III Sesji...
2011.12.01 - 13:53

Już w najbliższy piątek w Pałacu w Pakosławiu odbędzie się III Sesja Warsztatów Złotych Praktyk, zamykająca tegoroczne warsztaty organizowane w ramach ósmej edycji konkursu Hodowca Roku.

Z uwagi, na docierające do nas sygnały od hodowców, o wysokim zainteresowaniu dziedziną genetyki trzody chlewnej i związanymi z nią kierunkami światowych badań, Prezes Pen Ar Lan Polska – Pan Stanisław Niemyjski, przedstawi wykład dotyczący wspomnianych zagadnień:

„Kierunki światowych badań w zakresie genetyki trzody chlewnej” – Stanisław Niemyjski Prezes Zarządu / PEN AR LAN POLSKA

Serdecznie zapraszamy !

Tematy poszczególnych wykładów znajdą Państwo tutaj.

Wyświetlono pozycje od 13 do 16 z 61

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia