Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Finał konkursu Firmy De Heus "Dystrybutor na medal"
2011.11.10 - 11:24


Uroczysta gala, podsumowująca wyniki współzawodnictwa najlepszych dystrybutorów De Heus 2011, odbyła się 20 października br. w luksusowym hotelu Ossa, koło Rawy Mazowieckiej.

 

Więcej informacji oraz foto relację z gali znajdą Państwo na stronie www.dystrybutornamedal.pl/gala

 

Życzymy udanej lektury!

Nowy artykuł w zakładce Strefa Wiedzy
2011.11.02 - 09:24


Szanowni Państwo,

 

W zakładce Strefa Wiedzy zamieściliśmy kolejny artykuł pod tytułem: Optymalne wykorzystanie potencjału rozrodczego hodowanych świń.

 

Potencjał genetyczny hodowanych w naszym kraju świń, dotyczy to zarówno pogłowia tzw. ras krajowych: wielkiej białej polskiej i polskiej białej zwisłouchej, jak i zwierząt pochodzących z programów hybrydowych oraz „innych genetyk” kształtuje się na poziomie zdecydowanie ponad 30 odchowanych prosiąt od jednej lochy w ciągu roku. Jednak z powodu różnych ograniczeń osiąganie takich wyników, dla wielu hodowli pozostaje nadal w sferze mniej lub bardziej odległej przyszłości.

 

Dlaczego? Odpowiedź znajdą Państwo w materiale autorstwa Pana Marka Gasińskiego z Wytwórni Pasz Lira, Złotego Partnera konkursu Hodowca Roku.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury po zalogowaniu się w zakładce Strefa Wiedzy !

Nowa promocja Fiata
2011.10.26 - 15:23


Hodowco !


Skorzystaj z promocji Fiata - Patrona Motoryzacyjnego Konkursu Hodowca Roku 2011.

Kiedy czas zdaje się pędzić, Fiat go wyprzedza - już teraz zaczyna wyprzedaż. Kiedy ceny wydają się tylko rosnąć, Fiat drastycznie je obniża. Stwarza nowy standard wyprzedaży z ogromnymi rabatami - nawet do 14 000 zł!

Szczegóły w salonach i na www.fiat.pl

Pierwsza Sesja Warsztatów Złotych Praktyk za nami...
2011.10.25 - 09:42


W miniony piątek, 21 października odbyła się pierwsza sesja Warsztatów Złotych Praktyk organizowanych w ramach ósmej edycji konkursu Hodowca Roku.

 

Przewodnim tematem sesji było żywienie oraz zdrowotność trzody chlewnej. Program okazał się interesujący, dzięki czemu frekwencja przekroczyła 50 hodowców.

 

Wśród zaproszonych prelegentów byli sami praktycy, w tym aż trzech lekarzy weterynarii. Znany powszechnie w Polsce dr n. wet. Marian Porowski opiekujący się stadami PKM Duda i reprezentujący podczas sesji koncern oraz, pochodzący z Włoch, dr n. wet. Diego Padoan, reprezentujący firmę Biomin. Trzecim lekarzem był Daniel Olborski, który występował w imieniu firmy POLNET.

 

Najwięcej prelekcji przeprowadziła firma LIRA, Złoty Patron konkursu. Paweł Pawęzowski mówił o efektywnym żywieniu tuczników, Tomasz Majkut o stosowaniu rzepaku w żywieniu warchlaków i tuczników, natomiast Łukasz Węclewski mówił o żywieniu loch, jako optymalizacji kosztów żywienia stada podstawowego.

 

Staramy się każdego roku rozwijać konkurs, by stawał się coraz większym magnesem do współpracy z PKM Duda. Wzbogacenie konkursu o część merytoryczną, podczas których mogłoby dojść do wymiany doświadczeń z zakresu tuczu, z zamiarem poszukiwania najlepszych rozwiązań oraz doskonaleniem jego jakości – okazało się być trafionym pomysłem. – mówi Grzegorz Ograbek, Dyrektor ds. Ekonomicznych i Surowcowych. – Rozmowy kuluarowe pomiędzy warsztatami udowodniły, że takie seminaria, aktualizujące wiedzę z zakresu tuczu oraz wyjaśniające problemy codziennej hodowli, są potrzebnedodaje Grzegorz Ograbek.

 

Dodatkową atrakcją była prezentacja samochodów Patrona Motoryzacyjnego Konkursu Hodowca Roku 2011 - firmy Fiat Auto Poland. Przed Pałacem prezentowany był model Freemont oraz 500. Każdy z Hodowców mógł zrobić przymiarki do kupna samochodu oraz odbyć jazdę testową.

 

Każdy z przybyłych hodowców otrzymał ponadto zestaw konferencyjny zawierający gadżety patronów konkursu. Magnesem dla uczestników konferencji była nagroda w postaci wakacji w Marina Cape w Bułgarii, która rozlosowana zostawanie podczas 3 dnia praktyk wśród tych hodowców, którzy będą uczestniczyli w każdej z trzech sesji.

 

Wygłoszone na konferencji prezentacje można znaleźć na niniejszej stronie internetowej.

 

W ramach tegorocznej edycji konkursu odbędą się jeszcze dwie edycje praktyk – 18 listopada (zobacz program praktyk) i 3 grudnia, kiedy to hodowcy usłyszą wykłady we wskazanych przez siebie obszarach.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

WYSŁUCHAJ WYWIAD DOT. WARSZTATÓW W MAGAZYNIE ROLNICZYM 

Wyświetlono pozycje od 25 do 28 z 61

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia