Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Warsztaty Złotych Praktyk już w najbliższy piątek!
2011.10.16 - 19:10

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach. Przypominamy, że Praktyki przeznaczone są dla 50-ciu największych dostawców PKM DUDA w minionej edycji konkursu.  Wierzymy, że jest to wyjątkowa okazja do skorzystania z wiedzy znakomitych praktyków w obszarach, stanowiących aktualny problem w produkcji trzody.

 

Dodatkową atrakcją będzie dostępna dla wszystkich prezentacja samochodów Patrona Motoryzacyjnego Konkursu Hodowca Roku 2011 -  firmy Fiat Auto Poland, która odbędzie się przed Pałacem w Pakosławiu. Prezentowany będzie model Freemont oraz Linea, nagroda w konkursie, do której będzie można zrobić "przymiarki" oraz odbyć jazdę testową.

 

Sesja I - 21 października:

 

10:00 rejestracja
10:30

Efektywne żywienie tuczników - parametry i ilości pasz w kolejnych fazach tuczu. Wytwórnia Pasz LIRA - Paweł Pawęzowski - Doradca Żywieniowy 

11:15 Rzepak w żywieniu warchlaków i tuczników. Fakty i mity. Wytwórnia Pasz Lira - Tomasz Majkut - Doradca Żywieniowy 
12:00 Żywienie loch - optymalizacja kosztów żywienia stada podstawowego. Wytwórnia Pasz LIRA - Łukasz Węclewski - Doradca Żywieniowy  
12:45 przerwa 
13:00 Jak zwiększyć zdrowotność, wydajność i dochodowość ekonomiczoną stada. PEN AR LAN Polska - Olga Piekarska - Doradca Żywieniowy 
13:45 Chelaty - ich znaczenie dla hodowli trzody chlewnej. Alternatywa, uzupełnienie czy konkurencja dla stosowanych medykamentów. Polnet - lek. wet. Daniel Olborski - Dyrektor działu wet.   
14:30  Zysk ekonomiczny z zastosowania dodatków paszowych w żywieniu prosią i tuczników. Biomin Polska - Diego Padoan 
15:15 Profilaktyka zespołów chorobowych jako podstawowy czynnik efektywnej produkcji trzody chlewnej. PKM DUDA - Marian Porowski -  dr n. wet.  
16:00   Obiad  
16:30  Zakończenie warsztatów 

Nowy artykuł w zakładce Strefa Wiedzy
2011.10.12 - 09:31


Szanowni Państwo, w zakładce Strefa Wiedzy zamieściliśmy kolejny artykuł pod tytułem: Wpływ płynnych chelatów mineralnych na zdrowotność trzody chlewnej.

 

Chelaty mineralne - czyli składniki odżywcze stosowane w optymalizacji żywienia świń, to specyficzne kompleksy jonów metali z aminokwasami posiadające w swojej strukturze silne, podwójne wiązania kowalencyjne. Chelaty o nisiej masie czasteczkowej mogą lepiej przyczyniać się do ograniczenia skutków niedokrwistości lub innych negatywnych następstw wystepujących w chowie świń.

 

O innych korzyściach stosowania chelatów przeczytaja Państwo w materiale autorstwa Pana Daniela Olborskiego, Lek wet. firmy Polnet, Srebrnego Partnera konkursu Hodowca Roku.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Jak zwiększyć zdrowotność i dochodowość ekonomiczną stada
2011.10.04 - 10:56


Szanowni Państwo, w zakładce Strefa Wiedzy został zamieszczony kolejny artykuł pod tytułem: Jak zwiększyć zdrowotność i dochodowość ekonomiczną stada?

 

No właśnie – jak? Obecnie w Polsce pojęcie „dochodowość” jest determinujące przy podejmowaniu decyzji co do prowadzenia hodowli, a pojęcie „zdrowotność” ma niebagatelny wpływ na… „dochodowość”. O problemach z nimi związanych przeczytają Państwo w materiale autorstwa Pani Olgi Piekarskiej, Doradcy ds. Produkcji firmy Pen Ar Lan Polska, Srebrnego Partnera konkursu Hodowca Roku.

 

Autor publikacji:
Olga Piekarska
doradca ds. produkcji
olga.p@penarlan.pl
Pen Ar Lan Polska

 

Zapraszamy do lektury!

FIAT Patronem Motoryzacyjnym konkursu Hodowca Roku 2011
2011.09.26 - 15:18


Konkurs Hodowca Roku, organizowany przez Polski Koncern Mięsny DUDA SA już po raz ósmy jest największym tego typu wydarzeniem branżowym organizowanym w Polsce dla hodowców trzody chlewnej. Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie z Polskim Koncernem Mięsnym DUDA umowy kontraktacyjnej na dostawy żywca wieprzowego. Nowością tegorocznej edycji będą organizowane po raz pierwszy w historii konkursu tzw. Warsztaty Złotych Praktyk w zakresie hodowli trzody chlewnej, które odbędą się już jesienią bieżącego roku.

Konkurs jak zawsze wieńczy uroczysta Gala Finałowa, podczas której rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Tradycją stało się już, że główną nagrodę w konkursie stanowi samochód osobowy. W bieżącej odsłonie konkursu będzie nim Fiat Linea 1,6 Multijet 16V 105KM Dynamic, wyposażony m.in. w: klimatyzację manualną jednostrefową, radioodtwarzacz CD, elektrycznie sterowane szyby i przednie lusterka, centralny zamek, przyciemniane szyby tylne, roletę na tylnej szybie, system Blue&Me, tylne czujniki parkowania oraz koło zapasowe. Nowego właściciela samochodu poznamy już 3 lutego 2012 roku.

- Hodowca Roku to najważniejsze przedsięwzięcie marketingowe Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA SA, dlatego decyzje o doborze nowych sponsorów podejmowane są każdorazowo z dużą rozwagą. Koncern Fiat konsekwentnie buduje swoją pozycję wśród środowisk rolniczych, nie tylko oferując samochody osobowe i dostawcze, ale także maszyny rolnicze. To przesądziło o wyborze tego producenta na patrona motoryzacyjnego konkursu.– mówi Maciej Duda Prezes Zarządu PKM DUDA SA. –– Ponadto ze swoją ponad 100 –letnią historią i mocną pozycją na rynku, Fiat znakomicie spełnia kryteria sponsorów. Na takich partnerach zależy nam najbardziej - dodaje Maciej Duda.

Fiat Auto Poland współpracuje od dłuższego czasu z Krajowym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. jako partner programu rabatowego "Linia R". Program skierowany jest do środowisk wiejskich zrzeszonych w KZRKiOR. Klienci, w ramach Linii R, mogą zakupić samochody z gamy samochodów osobowych i dostawczych marki Fiat na preferencyjnych warunkach.

Fiat Linea – który stanowi główną nagrodę w konkursie, w oryginalny sposób łączy styl, funkcjonalność i przyjemność jazdy. Wyróżnia się czystą i elegancką linią. Silniki wyróżniają się osiągami i wyrafinowaną technologią. Dzięki regulacji siedzenia kierowcy oraz kierownicy (wysokość i głębokość), na przednich fotelach osiągnięto doskonałe efekty pod względem przestronności oraz idealnej pozycji do jazdy (wysokość kierowców może wynosić od 1,50 do około 2 metrów). Wszystko to bez wpływu na pojemność bagażnika, osiągającego aż 500 litrów w normalnej konfiguracji (należy do najbardziej pojemnych w swojej kategorii). Jeśli przestrzeń jest nadal niewystarczająca, wystarczy całkowicie opuścić tylną kanapę, aby mieć do dyspozycji nadzwyczajną przestrzeń ładunkową: 1175 litrów do linii dachu.

Pozostałymi patronami tegorocznej edycji konkursu Hodowca Roku są największe firmy branży hodowlanej. Czwarty rok z rzędu Złotym Partnerem konkursu jest firma Wytwórnia Pasz LIRA. Srebrnymi Partnerami są: Pen Ar LAN Polska (dostawca materiału genetycznego do producentów trzody chlewnej), PPH Polnet (specjalizujący się w kompleksowym projektowaniu i wyposażaniu obiektów inwentarskich dla trzody chlewnej), Biomin Polska (dodatki paszowe) oraz De Heus Polska (producent pasz), który jest jednocześnie Patronem Gali finałowej. Patronat Medialny drugi rok z rzędu objęła redakcja dwumiesięcznika „Hoduj z Głową”.

 

Szczegóły programu oraz jego regulamin można znaleźć na stronie www.hodowcaroku.pl.


Więcej informacji  

Daniel Ratajczak
Dyrektor Marketingu PKM DUDA
d.ratajczak@pkmduda.pl

Wyświetlono pozycje od 29 do 32 z 61

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia