Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Dwucyfrowy wzrost przychodów PKM DUDA w I półroczu
2011.09.02 - 10:20

Według opublikowanego 29 sierpnia półrocznego sprawozdania finansowego, przychody Grupy poprawiły się o 11,5 % r/r. Półroczny zysk netto, osiągnął poziom 14,4 mln zł. Planowo realizowany jest proces restrukturyzacji DUDA2012. Spółka rozważa przyspieszenie rozwoju segmentów przetwórstwa i dystrybucji.

 

 

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły po I półroczu br. 748,8 mln zł wobec 671,7 mln zł przed rokiem, co stanowi wzrost o 11,5 proc. Działalność eksportowa Grupy, która przez ostatnie kwartały miała istotny udział w wynikach sprzedaży, urosła po I półroczu 2011 r. o 39% r/r, z poziomu 84 mln zł do 117 mln zł, głównie za sprawą wzrostu przychodów eksportowych w jednostce dominującej, który wyniósł 28%.

 

Wyniki w I półroczu 2011 r. poprawił segment produkcyjny PKM Duda. Pomimo trudnej sytuacji na rynku podaży, Spółce udało się zwiększyć skup trzody chlewnej w kraju z poziomu 350 tys. sztuk w I półroczu 2010 r. do ponad 430 tys. w tym roku (wzrost o 23%). Zwyżkę zanotował również zakład ubojowy w Grąbkowie. Wielkość uboju trzody chlewnej urosła o 13% i wynosiła 483 tys. sztuk na koniec czerwca 2011 r.

 

Więcej nt. wyników finansowych znajdziesz w poniższej informacji prasowej.

 

Promocja konkursu na wystawie ROL-SZANSA w Piotrkowie Tryb.
2011.08.29 - 14:57


"Jakie auto będzie w tym roku do wygrania?" - to pytanie chyba najczęściej zadawali hodowcy.

W ubiegły weekned (tj. 27-28 sierpnia) odbyła się XX Promocyjno-Handlowa Wystawa Rolnicza ROL-SZANSA 2011 w Piotrkowie Trybunalskim. To już drugi rok z rzędu, kiedy PKM DUDA bierze udział w tej imprezie wystawienniczej.

 

Targom sprzyjała słoneczna pogoda, co w dużym stopniu przyczyniło się do sporej liczby rolników, którzy ją odwiedzili. Stoisko PKM DUDA odwiedziło wielu hodowców, pytając o nowy cennik skupu oraz ofertę tuczu hodowlanego, tuczu kontraktowego. 14-dniowy termin płatności za żywiec okazał się również interesującą propozycją. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs Hodowca Roku 2011.

 

Gości naszego stoiska częstowaliśmy chłodnym piwkiem i grillowaną karkówką. Ponadto każdy odwiedzający nas hodowca mógł również wziąć udział w loterii, w której nagrodami były firmowe torby podróżne. Szczęście dopisało:

Panu Zenonowi Aloszczykowi z miejscowości Lutosławice Rządowe,

Panu Krystianowi Moczkowskiemu z miejscowości Bleszyn,

Panu Kazimierzowi Gajdzie z miejscowości Żarnowica Duża.

 

Szczęśliwcom gratulujemy!

 
Waldemar Adler, specjalista ds. kontraktacji w pełnej gotowości...Spory ruch był także na sąsiednim stoisku firmy Pork Pro.Podczas obu dni wystawy pogoda oraz frekwencja bardzo dopisywały.

Warsztaty Złotych Praktyk w hodowli trzody chlewnej!
2011.08.23 - 08:27


Polski Koncern Mięsny Duda S.A. w ramach ósmej edycji konkursu Hodowca Roku organizuje Warsztaty Złotych Praktyk w hodowli trzody chlewnej, przeznaczonych dla 50-ciu największych dostawców PKM DUDA w minionej edycji konkursu.

Szanowni Hodowcy, „Od dawna myśleliśmy nad wzbogaceniem konkursu o część marytoryczną, podczas których mogłoby dojść do wymiany doświadczeń z zakresu tuczu, z zamiarem poszukiwania najlepszych rozwiązań i doskonalenia jego jakości. Tym bardziej, że nasi partnerzy to najlepsze firmy w swoich kategoriach, z ogromną wiedzą praktyczną. Z przyjemnością informuję, że to się udało. Co więcej, będziemy gościli nawet znakomitego praktyka z zagranicy, panią Radkę Borusową ze Słowacji, reprezentantkę firmy Biomie Polska. Wierzę więc, że przedstawione propozycje wykładów okażą się interesujące, a ich poziom merytoryczny będzie wysoki. Liczę na aktywną dyskusję z Waszej strony, na swoisty transfer wiedzy, zwłaszcza w ostatnim dniu, podczas którego tematykę wykładów wskażecie Wy sami. To nowość jeśli chodzi o praktykę polskich seminariów i konferencji, jestem więc przekonany, iż to rozwiązanie znajdzie Wasze uznanie. Lista uczestników ograniczona jest do 50-ciu największych dostawców PKM DUDA w minionej edycji konkursu. To forma nagrody, podziękowania za współpracę i mam nadzieję, że swoista mobilizacja dla reszty uczestników konkursu, by zwiększyć skalę produkcji i wziąć udział w Warsztaty w kolejnej edycji 2012 roku” - mówi Grzegorz Ograbek Dyrektor Ds. Ekonomicznych i Surowcowych PKM DUDA SA.

 

Program Warsztatów rozłożony jest na III sesje (16 września, 21 października oraz 18 listopada), które odbędą się w Pałacu w Pakosławiu, a na których będą prezentowane najistotniejsze tematy w hodowli trzody chlewnej.

 

SESJA I - 16. września

10:00 rejestracja
10:30 Efektywne żywienie tuczników - parametry i ilości pasz w kolejnych fazach tuczu. Wytwórnia Pasz LIRA - Paweł Pawęzowski - Doradca Żywieniowy
11:15 Rzepak w żywieniu warchlaków i tuczników. Fakty i mity. Wytwórnia Pasz Lira - Tomasz Majkut - Doradca Żywieniowy
12:00 Żywienie loch - optymalizacja kosztów żywienia stada podstawowego. Wytwórnia Pasz LIRA - Łukasz Węclewski - Doradca Żywieniowy
12:45 przerwa
13:00 Jak zwiększyć zdrowotność, wydajność i dochodowość ekonomiczoną stada. PEN AR LAN Polska - Olga Piekarska - Doradca Żywieniowy
13:45 Nowoczesne metody systemu żywienia i utrzymywania trzody chlewnej wedle obowiązującego prawa. POLNET - Adam Rogala - Specjalista ds. sprzedaży
14:30  Mikotoksyny w żywieniu trzody chlewnej. Biomin Polska - Radka Borutova (Słowacja) - Technical Manager
15:15 Wykład zaproszonego prelegenta
16:00 Obiad
16:30 Zakończenie warsztatów

 


SESJA II - 21. października


10:00 rejestracja
10:30 Elementarz mieszania paszy. De Heus Polska - Piotr Lipiński - kierownik produktu w dziale trzody chlewnej
11:15 Nowoczesne rozwiązania w wentylacji chlewni. De Heus Polska - Zbigniew Naparty - Specjalista ds. trzody chlewnej w dziale Agramatic
12:00 Żywienie na mokro - korzyści z niego płynące. De Heus Polska - Piotr Lipiński - Kierownik produktu w dziale trzody chlewnej
12:45 przerwa
13:00 Praktyczne i ekonomiczne aspekty zastosowania dodatków fitogennych i zakwaszajacych w żywieniu trzody chlewnej. Biomin Polska - Paweł Kędzia - Dyrektor Zarzadzający
13:45 Chelaty - ich znaczenie dla hodowli trzody chlewnej. Alternatywa, uzupełnienie czy konkurencja dla stosowanych medykamentów. Polnet - lek. wet. Daniel Olborski - Dyrektor działu wet.
14:30 Profil świni, czyli o wymaganiach żywieniowych zwierząt. Pen Ar LAn Polska - daniel Urbaniak - Doradca Genetyczny
15:15 Profilaktyka zespołów chorobowych. PKM Duda - lek. wet. Marian Porowski
16:00 Obiad
16:30 Zakończenie warsztatów

 
UWAGA !

W ostatnim dniu Warsztatów (18. listopada) przedstawimy wykłady, na których omówione zostaną zagadnienia wskazane przez Was podczas dwóch pierwszych sesji. Będzie to wyjątkowa okazja do skorzystania z wiedzy znakomitych praktyków w obszarach, stanowiących aktualny problem w produkcji trzody. Szczegółowy program ostatniego dnia będzie znany do końca października.

Strategiczny alians w światowej genetyce trzody chlewnej
2011.08.22 - 08:43


Pen Ar Lan, jeden z najbardziej innowacyjnych światowych dostawców genetyki trzody chlewnej oraz Grupa Grimaud, globalny lider w zakresie genetyki wielu gatunków zwierząt (kur, kaczek, perliczek, zajęcy, świń) oraz biofarmacji, łączą swoją działalność w obszarze genetyki trzody chlewnej. Grupa Grimaud wzmocni tym samym swoją pozycję jednego z głównych światowych liderów genetyki trzody chlewnej.

Rodzina Naveau, większościowi właściciele Pen Ar Lan, wniosła swoje udziały do spółki Choice Genetics, odpowiadającej w Grupie Grimaud za rozwój sektora trzody, stając się jej współakcjonariuszem. Do Choice Genetics, należy spółka Newshman Choice Genetics, która jest drugim pod względem sprzedaży dostawcą genetyki trzody w USA. Dzięki połączeniu z siecią sprzedaży i dystrybucji Pen Ar Lan we Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji, powstał branżowy lider o globalnym zasięgu działania i wybitnych zespołach naukowo-badawczych posiadających niezależne, wysokie osiągnięcia w zakresie genetyki trzody.

Frédéric Grimaud Prezes Zarządu grupy komentując połączenie kapitałowe oświadczył: „Jestem szczególnie zadowolony z tego połączenia. Szybko porozumieliśmy się z Pen Ar Lan, gdyż mamy wspólną wizję wyzwań, jakie przed nami stoją i przyszłości branży, w której pracujemy. Konsolidacja ta jest ważnym etapem w realizacji naszego projektu rozwoju dywizji genetyki trzody chlewnej.

Yves Naveau Dyrektor Generalny Pen Ar Lan z kolei oświadczył: „Grupa Grimaud ma niezaprzeczalne, zaawansowane osiągnięcia w dziedzinie genomiki oraz znaczne nakłady na badania i rozwój. Dzięki temu porozumieniu możemy zaoferować naszym klientom kompletną gamę wysokiej jakości produktów genetycznych, umożliwiając im korzystanie z najnowszych osiągnięć technologicznych”.

W ramach Grupy Grimaud spółki Pen Ar Lan i Newsham będą nadal działały jako niezależne przedsiębiorstwa. Intencją integracji kapitałowej jest rozwijanie współpracy w dziedzinie badań i rozwoju genetyki, gdzie firmy posiadają komplementarne osiągnięcia i umiejętności, a także w obszarze działań handlowych i technicznych oraz osiąganie w wymienionych sferach efektu synergii. Yves Naveau nadal będzie sprawował funkcje dyrektora generalnego Pen Ar Lan, ściśle współpracując z Markiem Weaverem i Brentem Mitchellem, zarządzającymi firmą Newsham oraz Pieterem Seghersem, ich odpowiednikiem w Choice Genetics.

Według Marka Weavera z Newsham: „Porozumienie to stwarza duże możliwości w dziedzinie badań i rozwoju. Dzięki połączeniu najlepszych technologii, szybsze udoskonalenie genetyczne naszych produktów przyniesie korzyści naszym klientom.

Grupa Grimaud w Polsce do tej pory działała głównie poprzez firmę Hubbard Polska, prowadzącą działalność w sektorze drobiu (kur mięsnych i kaczek).

Stanisław Niemyjski, Prezes Zarządu Pen Ar Lan Polska mówi: „Podchodzę do tego połączenia z dużym entuzjazmem. Jest to na pewno przedsięwzięcie dynamizujące naszą działalność rynkową w Polsce. Ta współpraca zapewni hodowcom dostęp do nowatorskich i konkurencyjnych rozwiązań. znakomicie wspierając dotychczasową ofertę Pen Ar Lan. Pozwoli poszerzyć ofertę o produkty genetyczne, które sprawdziły się w różnych środowiskach, dając wspaniałe wyniki. To bardzo dobra informacja dla naszych klientów i wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla kształtu rynku na świecie i w Polsce.”

 

więcej informacji : http://www.penarlan.com.pl/

Wyświetlono pozycje od 37 do 40 z 61

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia