Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Wielka Gala...
2014.02.03 - 07:31

Zapraszamy do przeczytania reportażu z gali, który ukazał się w Reporterze Leszczyńskim.

 
Wielka Gala Hodowców   687.895 kB

Jubileuszowy 10 konkurs zakończony!
2014.01.26 - 23:52

Kilkudziesięciu najlepszych hodowców żywca wieprzowego z terenu całej Polski zjechało do Kłody k/Leszna, aby wziąć udział w finałowej gali konkursu Hodowca Roku 2013. Tegoroczny bal zakończył 10, jubileuszową edycję konkursu, organizowanego przez Polski Koncern Mięsny DUDA SA. Szczęśliwym posiadaczem terenowego samochodu Dacia Duster został Pan Leszek Prałat z Nowej Wsi w gm. Rydzyna.

 

 

Hodowca Roku to największe wydarzenie branżowe w kraju. Każdego roku wyłania najlepszych producentów spośród niemal tysiąca hodowców. Jego celem jest uhonorowanie dostawców żywca wieprzowego dla Polskiego Koncernu Mięsnego Duda SA oraz promowanie rozwoju produkcji trzody chlewnej. Zakończona edycja była już dziesiątą z rzędu.

 

Właśnie z okazji 10-lecia konkursu PKM DUDA przygotował specjalne wyróżnienia dla wieloletnich dostawców żywca. Ekskluzywne zegarki, kwiaty oraz podziękowania otrzymali Ewa Wojciechowska ze Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej PRO AGRO (Krotoszyn), Elżbieta Banasiewicz (Szczytniki gm. Szczytnik) i Kazimierz Kasperkowiak (Niemczyn gm. Damasławek).

 

- To rzadko spotykane by utrzymywać relacje biznesowe przez tyle lat w tak trudnej branży powiedział Dariusz Formela Prezes Zarządu PKM DUDA SA, wręczając wyróżnienia – Niech te zegarki dalej odmierzają dobre czasy wzajemnej współpracy.

 

Wyróżnienie i zegarek otrzymał również Bartosz Andraszak z Grupy LIBERO za największą dynamikę dostaw w 2013 roku.

 

Niespodzianką wieczoru była nagroda specjalna ufundowana przez Patrona Gali Finałowej firmę AGROMIX, skuter marki KYMCO AGILITY 50, który wygrał Karol Chocaj z Kamionki w gm. Bolesławiec. Nagrodę wylosował i wręczył Józef Dworakowski prezes zarządu który przypomniał, że w tym roku także firma Agromix obchodzi swój jubileusz, 25-lecia działalności.

 

Wśród pozostałych finalistów konkursu zostały rozlosowane także inne cenne nagrody:  

II nagroda - Voucher na zagraniczne wakacje – Stanisław Zimny Chwaliszew gm. Sulmierzyce

III nagroda - zestaw RTV: TV LED 46" + Kino domowe + Odtwarzacz Blu-Ray  – Justyna Fryc Morsk gm. Świecie

IV nagroda - Ultrabook 2x1 (tablet/laptop) ASUS Transformer Book – Radomin Piotrowski Olszynka gm. Bądkowo

V nagroda - Ekspress ciśnieniowy KRUPS – Kazimierz Rybka  Nowa Wieś gm. Rozdrażew

VI nagroda - Zestaw rozrywkowy (piłkarzyki+dart+scrabble/monopoly) – Andrzej Pawlicki Niemarzyn gm. Miejska Górka

VII nagroda - Robot wielofunkcyjny BOSCH – Jan Biernacik Wrząca gm. Brzeziny

VIII nagroda - Smartfon SONY XPERIA – Sylwester Stekiel  Janisławice gm. Sośnie

IX nagroda - Smartfon Samsung GALAXY SIII – Błażej Chrobot Roszki gm. Kobierno

X nagroda - Tablet Samsung Galaxy Tab – Ryszard Wawszczyk Lutosławice Rządowe gm. Grabica

 

Po raz kolejny konkurs wsparły największe firmy branży rolnej. Złotego Patrona, Wytwórnię Pasz LIRA, uzupełniły firmy AGROMIX Rojęczyn (Patron Gali Finałowej) oraz CARGILL, BIOMIN, De HEUS i CHOICE GENETICS (Srebrni Patroni). Patronem Motoryzacyjnym konkursu po raz pierwszy w historii był koncern RENAULT.

 

 

Bal Hodowcy Roku 2013

Kolejne nagrody dla dostawców PKM DUDA!
2014.01.20 - 01:05


na ubiegłorocznej Gali wszyscy bawili sięznakomicie

 W styczniowym numerze miesięcznika "TRZODA CHLEWNA" ukazał się reportaż o konkursie Hodowca Roku 2013. Za przyzwoleniem redakcji, publikujemy reportaż w całości.

 

 

 

Zakończyła się 10 już edycja konkursu Hodowca Roku, organizowanego przez Polski Koncern Mięsny DUDA SA i jego partnerów. Tradycyjne zakończenie konkursu nastąpi podczas Balu Hodowcy, który odbędzie się 24 stycznia. Kto w tym roku wygra nagrodę główną Dacię Duster z koncernu Renault, który razem z firmą Cargill dołączyli do grona stałych sponsorów konkursu?

 

W dobrych nastrojach kończył miniony rok koncern PKM DUDA. Po trzech kwartałach 2013 2013 Społka wypracowała solidny zysk ,podczas gdy rok 2012 zakończyła na minusie. Zarząd Spólki pracujący w nowym składzie od końca 2012 roku konsekwentnie wdraża nową strategię działania Spółki

 - Wbrew pozorom na rynku nie doszło do istotnej zmiany koniunktury – podkreśla Roman Miler wiceprezs zarządu PKM DUDA – Rok 2013 był podobny do poprzedniego w zakresie słabej dostępności surowca, czy poziomu cen. Podobnie po stronie sprzedaży. To co się zmieniło to nasza strategia skupu, powrót do bezpośrednich kontaktów z hodowcami, a także szereg działań redukujących koszty.

 

Koncern przede wszystkim zaczął bardzo elastycznie reagować na sytuację na rynku uzależniając poziom ubojów od aktualnych cen i szans na zysk.  – Odeszliśmy definitywnie od pompowania ubojów bez względu na relację cen skup-sprzedaż. – dodaje Roman Miler - Rekordowe uboje przestały być naszym celem. Stał się nim zysk, to nasz obowiązek wobec akcjonariuszy , ale też i hodowców, którzy z nami współpracują. Potrzebują przecież stabilnego, wypłacalnego partnera, z którym można wiązać przyszłość. 

 

Krajowi hodowcy najważniejsi. 

Jedną ze zmian w obszarze skupu była niemal całkowita rezygnacja z importu żywca wieprzowego (rok wcześniej wyniósł on 30 %) i oparcie się na krajowych hodowcach. Koncern zdecydował wówczas, że mimo trudnego okresu będzie kontynuował organizację konkursu Hodowca Roku, który po raz pierwszy uruchomił 10 lat wcześniej. Konkurs nie ma podobnego odpowiednika w kraju. Także za sprawą sponsorów, którzy reprezentują branże bezpośrednio związane z hodowlą i odpowiadająca za efektywność jej produkcji. Są wśród nich producenci pasz jak Wytwórnia Pasz LIRA, od wielu lat główny sponsor konkursu, ale i światowi potentaci Cargill, De Heus. Jest czołowy światowy dostawca genetyki firma Choice Genetics (poprzednia nazwa Pen Ar Lan) oraz producent prozdrowotnych dodatków Biomin Polska. Udział tak prestiżowych partnerów potwierdza  rangę konkursu.  Warto podkreślić, że poza Cargillem wymienione firmy niezmiennie od lat patronują przedsięwzięciu.

 

Dzięki tym sponsorom możliwe jest w trakcie konkursu przekazywanie wiedzy i wymiana doświadczeń, jak organizować produkcję trzody by podnosić zyskowność tuczu. Jak twierdzą przedstawiciele koncernu, ta forma pielęgnacji kontaktów z hodowcami przynosi rezultaty. Blisko 40% uczestników gali to hodowcy, którzy od wielu lat kwalifikują się do finałowej najlepszej 50-tki. Na tak trudnym rynku taki wskaźnik lojalności to dowód, że współpraca z PKM DUDA po prostu się hodowcom opłaca.

 

- Z PKM Duda współpracuję od pięciu lat, rocznie sprzedaję im 5-6 tys. sztuk - tłumaczy Ignacy Cichoński, rolnik ze Sławy. - Co roku uczestniczę w konkursie Hodowca roku, bo to nie tylko daje możliwość wygrania atrakcyjnej nagrody, ale przede wszystkim zacieśnia wzajemną współpracę w biznesie. Z upływem lat stalismy się dla siebie bardziej wiarygodni, nasza współpraca jest stabilna. A to w niepewnych czasach duża wartość.

 

Na ten sam aspekt zwraca uwagę Roman Miler, wiceprezes PKM Duda.

- Wszyscy razem, czyli hodowcy i firmy współpracujące z rolnikami, tworzymy elitarny klub w naszej branży. My skupujemy od producentów trzodę, a nasi dostawcy kupują od naszych partnerów konkursowych, paszę, genetykę oraz wyposażenie chlewni. To wszystko poprawia wzajemne zaufanie i przekłada się na lepszy biznes dla nas wszystkich. Bardzo się cieszę, że konkurs stale się rozwija, a do współpracy dołączają kolejni partnerzy. Jego idea pozostaje niezmienna: promocja produkcji trzody hlewnej w regionie i szeroka współpraca z dostawcami polegajaca na szkoleniach i wymianie know-how. Chcemy w ten sposób również podziękować naszym partnerom za lojalność i współpracę. -  tłumaczy R.Miler.

 

W tegorocznej edycji Koncern zmienił nieco podejście promując również niedużych  producentów. W tym celu zaproszono do uczestnictwa firmy dostarczające żywiec do PKM Duda, które mogą z kolei dalej uhonorować swoich poszczególnych dostawców. W ten sposób nawet mniejsi producenci mogą wziąć udział w Gali Finałowej i otrzymać szansę na wygranie nagród.

 

Ciekawostką tegorocznej edycji jest udział po raz pierwszy w gronie sponsorów, jako Patrona Gali Finałowej, dobrzej znanej w Polsce firmy AGROMIX, wyłącznego dystrybutora sprzętu rolniczego marek KRONE, TECNOMA, TRIOLIET, oraz dealera AMAZONE, MANITOU, KUBOTA.  – W tym roku firma obchodzi 25-lecie swej działalności – mówi Józef Dworakowski prezes – Tak poważny konkurs, to dla nas dobra okazja do promocji i podkreślenia znaczenia naszej firmy na polskim rynku rolniczym. Mocnym akcentem wejdziemy w rocznicowy rok – podkreśla prezes Dworakowski.

 

Bal Hodowcy

Najwięcej emocji wzbudza gala finałowa, na której losuje się nagrody. W tym roku główną będzie Dacia Duster w najbogatszej wersji Laureate. To efekt pozyskania jako Patrona Motoryzacyjnego koncernu Renault. Na pozostałych hodowców czeka wycieczka zagraniczna, tablety, laptopy, smartfony. Jak corocznie przygotowano bogatą oprawę artystyczną. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Halama Oklasky! Pewne jest, że pięćdziesięciu największych producentów w 2013 roku nie będzie się nudziło.

 

 

 

Kolejne nagrody dla dostawców PKM DUDA!
2014.01.20 - 00:55

 W grudniowym numerze leszczyńskeigo tygodnika "Gazeta ABC" ukazał się reportaż o koncernie PKM DUDA i zbliżającym się rozstrzygnięciu konkursu Hodowca Roku 2013. Za przyzwoleniem redakcji, publikujemy reportaż w całości.

 

 

Zakończyła się 10 już edycja konkursu Hodowca Roku, organizowanego przez Polski Koncern Mięsny DUDA SA i jego partnerów. Tradycyjne zakończenie konkursu nastąpi podczas Balu Hodowcy, który odbędzie się 24 stycznia. Kto w tym roku wygra nagrodę główną Dacię Duster z koncernu Renault, który razem z firmą Cargill dołączyli do grona stałych sponsorów konkursu?

 W dobrych nastrojach kończył miniony rok koncern PKM DUDA. Po trzech kwartałach 2013 2013 Społka wypracowała solidny zysk ,podczas gdy rok 2012 zakończyła na minusie. Zarząd Spólki pracujący w nowym składzie od końca 2012 roku konsekwentnie wdraża nową strategię działania Spółki

 

 - Wbrew pozorom na rynku nie doszło do istotnej zmiany koniunktury – podkreśla Roman Miler wiceprezs zarządu PKM DUDA – Rok 2013 był podobny do poprzedniego w zakresie słabej dostępności surowca, czy poziomu cen. Podobnie po stronie sprzedaży. To co się zmieniło to nasza strategia skupu, powrót do bezpośrednich kontaktów z hodowcami, a także szereg działań redukujących koszty.

 Koncern przede wszystkim zaczął bardzo elastycznie reagować na sytuację na rynku uzależniając poziom ubojów od aktualnych cen i szans na zysk.  – Odeszliśmy definitywnie od pompowania ubojów bez względu na relację cen skup-sprzedaż. – dodaje Roman Miler - Rekordowe uboje przestały być naszym celem. Stał się nim zysk, to nasz obowiązek wobec akcjonariuszy , ale też i hodowców, którzy z nami współpracują. Potrzebują przecież stabilnego, wypłacalnego partnera, z którym można wiązać przyszłość. 

 Krajowi hodowcy najważniejsi. 

Jedną ze zmian w obszarze skupu była niemal całkowita rezygnacja z importu żywca wieprzowego (rok wcześniej wyniósł on 30 %) i oparcie się na krajowych hodowcach. Koncern zdecydował wówczas, że mimo trudnego okresu będzie kontynuował organizację konkursu Hodowca Roku, który po raz pierwszy uruchomił 10 lat wcześniej. Konkurs nie ma podobnego odpowiednika w kraju. Także za sprawą sponsorów, którzy reprezentują branże bezpośrednio związane z hodowlą i odpowiadająca za efektywność jej produkcji. Są wśród nich producenci pasz jak Wytwórnia Pasz LIRA, od wielu lat główny sponsor konkursu, ale i światowi potentaci Cargill, De Heus. Jest czołowy światowy dostawca genetyki firma Choice Genetics (poprzednia nazwa Pen Ar Lan) oraz producent prozdrowotnych dodatków Biomin Polska. Udział tak prestiżowych partnerów potwierdza  rangę konkursu.  Warto podkreślić, że poza Cargillem wymienione firmy niezmiennie od lat patronują przedsięwzięciu.

 

 Dzięki tym sponsorom możliwe jest w trakcie konkursu przekazywanie wiedzy i wymiana doświadczeń, jak organizować produkcję trzody by podnosić zyskowność tuczu. Jak twierdzą przedstawiciele koncernu, ta forma pielęgnacji kontaktów z hodowcami przynosi rezultaty. Blisko 40% uczestników gali to hodowcy, którzy od wielu lat kwalifikują się do finałowej najlepszej 50-tki. Na tak trudnym rynku taki wskaźnik lojalności to dowód, że współpraca z PKM DUDA po prostu się hodowcom opłaca.

 - Z PKM Duda współpracuję od pięciu lat, rocznie sprzedaję im 5-6 tys. sztuk - tłumaczy Ignacy Cichoński, rolnik ze Sławy. - Co roku uczestniczę w konkursie Hodowca roku, bo to nie tylko daje możliwość wygrania atrakcyjnej nagrody, ale przede wszystkim zacieśnia wzajemną współpracę w biznesie. Z upływem lat stalismy się dla siebie bardziej wiarygodni, nasza współpraca jest stabilna. A to w niepewnych czasach duża wartość.

 

Na ten sam aspekt zwraca uwagę Roman Miler, wiceprezes PKM Duda.

 - Wszyscy razem, czyli hodowcy i firmy współpracujące z rolnikami, tworzymy elitarny klub w naszej branży. My skupujemy od producentów trzodę, a nasi dostawcy kupują od naszych partnerów konkursowych, paszę, genetykę oraz wyposażenie chlewni. To wszystko poprawia wzajemne zaufanie i przekłada się na lepszy biznes dla nas wszystkich. Bardzo się cieszę, że konkurs stale się rozwija, a do współpracy dołączają kolejni partnerzy. Jego idea pozostaje niezmienna: promocja produkcji trzody hlewnej w regionie i szeroka współpraca z dostawcami polegajaca na szkoleniach i wymianie know-how. Chcemy w ten sposób również podziękować naszym partnerom za lojalność i współpracę. -  tłumaczy R.Miler.

 W tegorocznej edycji Koncern zmienił nieco podejście promując również niedużych  producentów. W tym celu zaproszono do uczestnictwa firmy dostarczające żywiec do PKM Duda, które mogą z kolei dalej uhonorować swoich poszczególnych dostawców. W ten sposób nawet mniejsi producenci mogą wziąć udział w Gali Finałowej i otrzymać szansę na wygranie nagród.

 Ciekawostką tegorocznej edycji jest udział po raz pierwszy w gronie sponsorów, jako Patrona Gali Finałowej, dobrzej znanej w Polsce firmy AGROMIX, wyłącznego dystrybutora sprzętu rolniczego marek KRONE, TECNOMA, TRIOLIET, oraz dealera AMAZONE, MANITOU, KUBOTA. 

 

W tym roku firma obchodzi 25-lecie swej działalności – mówi Józef Dworakowski prezes – Tak poważny konkurs, to dla nas dobra okazja do promocji i podkreślenia znaczenia naszej firmy na polskim rynku rolniczym. Mocnym akcentem wejdziemy w rocznicowy rok – podkreśla prezes Dworakowski.

Bal Hodowcy

 Najwięcej emocji wzbudza gala finałowa, na której losuje się nagrody. W tym roku główną będzie Dacia Duster w najbogatszej wersji Laureate. To efekt pozyskania jako Patrona Motoryzacyjnego koncernu Renault. Na pozostałych hodowców czeka wycieczka zagraniczna, tablety, laptopy, smartfony. Jak corocznie przygotowano bogatą oprawę artystyczną. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Halama Oklasky! Pewne jest, że pięćdziesięciu największych producentów w 2013 roku nie będzie się nudziło.

 

 

Wyświetlono pozycje od 5 do 8 z 61

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia